Archive

Aralık 12th, 2013

SGK Online Tahsilat Sigorta Borç Sorgulama Girişi

SGK Prim Borç Sorgulama ve Online Tahsilat Girişi İçin Tıkla

SGK web sitesi üzerinden sigorta prim borçlarınızı sorgulayabilir. SGK Giriş Online tahsilat sistemi ile direk kredi kartı ile prim borçlarınızı anında ödeyebilirsiniz.

SGK Çalışılmadığına Dair Çalışamazlık Bildirim Girişi

SGK Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi!

Elektronik ortamda çalışamamazlık bildirim giriş ekranı. İş yerinde çalışılmadığına dair bildirim girişi işlemleri. SGK çalışamazlık girişi işlemleri. sgk çalışamazlık girişi çalışılmadığına dair bildirim giriş.

Ocak 7th

SGK Uygulamaları

SGK Uygulamaları ile alakalı bağlantılara buradan ulaşabilirsiniz..

Haziran 27th, 2012

SGK arşivini bilgisayara taşıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 50 yıllık arşivini elektronik ortama taşıyor. Sigorta prim dökümleri, emeklilik belgeleri gibi kurumun arşivindeki 4,5 milyar evrak, tek tek taranarak bilgisayar ortamına aktarılıyor. İki yıl içinde aktarma işleminin bitirilmesi planlanıyor. Dijitalleşmenin sigortalıya en büyük faydası, emeklilik maaşı bağlamada kolaylık olacak.

Nisan 15th

SGK Koli Takip Programı Hakkında

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü tarafından uygulamaya alınan Koli Takip Programı 4 yılı aşkın bir süredir meslektaşlarımızın rahat ve sıra beklemeden reçetelerini teslim etmelerine olanak vermekteydi.

SSK-SGK Hizmet Dökümü Sorgulama

SSK-SGK Hizmet Dökümü Sorgulama işlemleri 15.12.2011 tarihinden itibaren iki şekilde yapılmaktadır.

SGK hizmetleri ile ilgili bilgileri kısa mesajla iletecek

Kurum, sigortalılığın başlatılması – sonlandırılması, maaş bağlanması, şahıs ödemeleri, iş göremezlik ödeneği, evlenme yardımı, cenaze ödemeleri gibi hizmetler hakkındaki bilgileri online kısa mesajla iletecek

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sigortalılığın başlatılması veya sonlandırılması, maaş bağlanması, şahıs ödemeleri, iş göremezlik ödeneği, evlenme yardımı, cenaze ödemeleri ve hizmet borçlanması gibi hizmetler hakkındaki bilgileri, isteyen işveren, iştirakçi ve hak sahiplerine online olarak kısa mesajla iletecek.

Sözleşmeli personel bilgileri aktarılacak mı

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında sözleşmeli memur olarak görev yapan personelin bilgileri hizmet takip programına aktarılacak mıdır?

Hizmet takip programına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (A) fıkrası kapsamında kadrolu memur olarak görev yapan personelin bilgileri sisteme aktarılacaktır. Sözü edilen 4 üncü maddenin (B), (C) ve (D) fıkraları kapsamında görev yapan personelin bilgileri programa aktarılmayacaktır.

Hizmet Takip Programına kimlerin bilgileri girilecek

Hizmet Takip Programına kurumumuzda görev yapan personelden hangilerinin bilgileri girilecektir.

Hizmet takip programına 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanununa tabi görev yapmakta iken 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamına alınan sigortalıların,

5510 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten sonra ilk defa bu Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi kapsamında çalışmaya başlayan sigortalıların,

bilgileri girilecektir.

* * *

sponsorlu bağlantılar

Anket

Sitemiz sizce nasıl?:

Son yorumlar